Niekiedy trzeba nadać prawa zapisu na plik bazy na serwerze

Pytanie:

Witam,
Już zaczynam testowanie oprogramowania - ale pojawił się problem w Siewcy którego nie potrafię przejść (a testowałem na wiele sposobów). Korzystam z hostingu http://www.treehouse.com.pl. Baza sqlite działa poprawnie, program przesłał potrzebne pliki, stworzył katalogi files i images ale nie jest w stanie wgrać do nich plików. Nawet ustawiłem pełne uprawnienia do tych katalogów (katalog główny ma 777). Zrobiłem test i zalogowałem się klientem FTP korzystając z wpisanych danych i udalo mi się przegrać pliki. Stąd pytanie - dlaczego tak się dzieje i gdzie popełniłem błąd.


Odpowiedź:
Przetestowałem ten hosting.
Na serwerze widać, że można dojść do docelowego folderu przez skrót "www" lub bezpośrednio do folderu "public_html".

W projekcie siewcy wpisywałem więc jako główny folder plików cms-a oba foldery i przesyłanie działa przy obu wariantach.
Zauważyłem jednak, że na serwerze trzeba potem nadać prawa 666 lub 777 na plik bazy, który ma nazwę "data.db2".

Jeśli ktoś tego do tej pory nie robił, to np. w total commanderze, albo we free commanderze, czy innym programie, który obsługuje FTP, klikamy na pliku prawym przyciskiem i z menu kontekstowego wybieramy opcję właściwości. Wpisujemy tam potem wartość numeryczną 666 lub 777 i zatwierdzamy.

Jeśli tego nie zrobimyu na stronie pojawia się komunikat "Warning: sqlite_exec() [function.sqlite-exec]: attempt to write a readonly database in /home/pgr/public_html/index.php on line 0". Nie będziemy mogli również niczego zmienić w bazie, czyli dodawać artykułów lub komentarzy, itp.

Po nadaniu praw zapisu wszystko działa bez problemu.
Kategoria strony: Blog Tricki
Tagi:


Podziel się na facebook-u

Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie ciasteczek (cookies).  Ok . Wiecej o ciasteczkach.