Podstawowe zasady pozycjonowania

Zacznijmy od końca, wg. metody Altszullera .
Zakładam, że Twoim ostatecznym celem jest osiągnięcie korzyści ze swojej strony, czyli idealnego wyniku końcowego. Zazwyczaj te korzyści, jakie by nie były, osiągnie się dopiero wtedy, gdy strona będzie odwiedzana przez ludzi, którzy kupią przez to jakieś twoje towary lub usługi. Ponieważ ponad 90% wejść na strony pochodzi z wyszukiwarki google, zwłaszcza z pierwszej strony, należy zadbać o to, aby nasza strona, na szukane słowa kluczowe, pojawiała się na tej pierwszej stronie wyszukiwania.

Od razu dochodzimy tutaj do głównego sensu stosowania programów do pozycjonowania takich jak Siewca. Otóż, aby nasza strona była postrzegana przez wyszukiwarki jako dobra i warta uwagi, musi posiadać sporą ilość linków prowadzących do niej z innych stron , najlepiej związanych tematycznie z naszą. Czyli praktyczny cel używania programów z tej strony, to zdobywanie linków kierujących do naszej strony.
Lecz jak zdobywać linki?

Linki prowadzące do naszej strony najłatwiej zdobyć przez:
  1. Dodawanie wpisów do blogów, stron z ogłoszeniami, katalogów, precli, profili forów, czyli innych stron w sieci. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, aby na wszystkich podstronach katalogu nie pojawiało się wiele takich samych linków (np. linki w stopce, sidebarze, itp. linki premium). Linki takie są odbierane przez google jako "unnatural links" i paradoksalnie prowadzą do obniżania pozycji strony. Oczywiście, niektórzy to wykorzystują do linkowania stron konkurencji, ale to jest już inny aspekt depozycjonowania.
  2. Umieszczanie linków na swoich własnych stronach, czyli tzw. zapleczu. Prawdopodobnie zaplecze stanie się w przyszłości dominującym elementem promocji swoich docelowych stron.
Ta druga metoda wymaga najpierw stworzenia sieci własnych stron, ale w dłuższej perspektywie przynosi dobre wyniki i jest fundamentem każdej dobrej firmy pozycjonerskiej. Mówi się, że pozycjonera poznać można po jego zapleczu.
Oczywiście, aby nie robić wszystkiego ręcznie, co byłoby syzyfową pracą, musimy skorzystać z automatycznych i półautomatycznych narzędzi, które ułatwią wszystkie zadania z tym związane.

Takim narzędziem jest Wystawiacz.

Ściągnij program, zapoznaj się z pomocą a jeśli będziesz mieć pytania - napisz.
Kategoria strony: Blog
Tagi:


Podziel się na facebook-u

Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie ciasteczek (cookies).  Ok . Wiecej o ciasteczkach.